Spółka Cywilna "ARDEN" Bogdan Zerek & Jolanta Jakima-Zerek
35-605 Rzeszów ul. Bławatkowa 35, tel. (017) 85-74-197, tel. kom. 663 446 166
"Program szkolenia szachistów na II kategorię" - W. E. Goleniszczew        cena 40 zł
Książka wydana przez S.C. "ARDEN".
 

Program szkolenia szachistów na II kategorię       Ten program ułatwi nauczanie szachów w Uczniowskich Klubach Szachowych, Domach Kultury i Klubach Szachowych, a także pomoże w indywidualnej pracy nad szachami. Przeznaczony jest dla trenerów, instruktorów i szachistów prowadzących zajęcia z szachistami, którzy przerobili "Program szkolenia szachistów na III kategorię" (tego samego autora) - można go kupić w Wydawnictwie "ARDEN" lub opanowali materiał zawarty w tym programie.
      Materiał "Programu szkolenia szachistów na II kategorię" przedstawiono w formie lekcji (wykładów) i dlatego może być wykorzystany do samodzielnej nauki gry w szachy przez szachistów w każdym wieku.
      Plan nauki jest obliczony na 75 zajęć (dwa razy w tygodniu po 4 godziny każde), razem 300 godzin.
      Układ lekcji wygląda następująco: sprawdzenie domowych zadań, przedstawienie i wyjaśnienie teoretycznego materiału, zapisanie przez słuchaczy nowych domowych zadań i część praktyczna. Część teoretyczna nie powinna przekraczać 45 minut, a tylko konkurs rozwiązywania zadań może trwać do 1-ej godziny.
      W skład praktycznej części wchodzi: gra w turniejach klasyfikacyjnych z obowiązkowym zapisem partii i tempem od 1-ej godziny do 2-ch godzin na partię, analiza rozegranych partii, symultany (seanse gry jednoczesnej) - normalne i tematyczne, turnieje szachów szybkich i błyskawicznych, oraz analiza wyników konkursów.

Poprzednia książka Spis treści Formularz zamówienia Następna książka