Spółka Cywilna "ARDEN" Bogdan Zerek & Jolanta Jakima-Zerek
35-605 Rzeszów ul. Bławatkowa 35, tel. (017) 85-74-197, tel. kom. 663 446 166
"Program szkolenia szachistów na I kategorię" - W. E. Goleniszczew        cena 40 zł
Książka wydana przez S.C. "ARDEN".
 

Program szkolenia szachistów na I kategorię       Program ten ułatwi nauczanie szachów w Uczniowskich Klubach Szachowych, Domach Kultury i Klubach Szachowych i może pomóc w indywidualnej pracy nad szachami. Przeznaczony jest dla trenerów, instruktorów i prowadzących zajęcia z szachistami, którzy już przerobili "Program szkolenia szachistów na III kategorię" i "Program szkolenia szachistów na II kategorię" W. Goleniszczewa - można je również kupić w naszym wydawnictwie - lub opanowali materiał zawarty w tych programach.
      "Program szkolenia szachistów na I kategorię" przedstawiono w formie lekcji, więc może być wykorzystany do samodzielnej nauki gry w szachy przez szachistów w każdym wieku.
      Plan nauki jest obliczony na 300 godzin - 75 zajęć dwa razy w tygodniu po 4 godziny każde, razem 300 godzin.
      Układ lekcji wygląda następująco: sprawdzenie domowych zadań, przedstawienie i wyjaśnienie teoretycznego materiału, zapisanie przez słuchaczy nowych domowych zadań i część praktyczna. Część teoretyczna nie powinna przekraczać 45 minut, a tylko konkurs rozwiązywania zadań może trwać do 1-ej godziny.
      W skład praktycznej części wchodzi: gra w turniejach klasyfikacyjnych z normą na I kategorię i odpowiednim tempem gry, analiza rozegranych partii, symultany (seanse gry jednoczesnej) - normalne i tematyczne, turnieje szachów szybkich i błyskawicznych, oraz analiza wyników konkursów.

Poprzednia książka Spis treści Formularz zamówienia Następna książka