Spółka Cywilna "ARDEN" Bogdan Zerek & Jolanta Jakima-Zerek
35-605 Rzeszów ul. Bławatkowa 35, tel. (017) 85-74-197, tel. kom. 663 446 166
"Nauka gry w szachy dla zaawansowanych"  Część I - Bogdan Zerek        cena 40 zł
Opracowanie na podstawie książki A. Kotowa "Szachowy dorobek Alechina".
Książka wydana przez S.C. "ARDEN".
 

Nauka gry w szachy dla zaawansowanych      Jest to pewnego rodzaju podręcznik do nauki gry w szachy, opracowany na podstawie książki Aleksandra Kotowa - "Szachowy dorobek Alechina". Rozpatruje on w sposób całościowy problemy występujące w partii szachowej opierając się wyłącznie na twórczości Alechina.
      Składa się z czterech części, które zawierają 373 partie (w tym kilka fragmentów) ułożone pod kątem rozgrywania debiutu, gry środkowej i końcówki.
      Część I omawia początkową fazę partii szachowej - debiut i kombinację - taktyczny element, który może być stosowany w każdej fazie gry.
      Nie jest ona podręcznikiem debiutowym, z dużą ilością wariantów i brakiem planów gry w danym otwarciu. Próbuje natomiast nauczyć myślenia w początkowej fazie partii szachowej i właściwego reagowania na niezgodną z zasadami grę przeciwnika. Pokazuje również ogromny wkład Alechina w rozwój teorii debiutów, przedstawiając jego odkrycia zmieniające ocenę wielu wariantów debiutowych.
      Po przerobieniu tej książki zrozumiecie mechanizmy rządzące grą w debiucie i inaczej spojrzycie na warianty, które są przez Was grane. Nabierzecie pewności siebie i Wasza reakcja na grę przeciwnika będzie bardziej prawidłowa. Uzyskacie dobre przygotowanie do właściwej pracy nad swoim repertuarem debiutowym.
      Rozdział czwarty tej książki - kombinacja, omawia kombinacje szachowe dzieląc je na trzy grupy: 1) pionowe (przemiana piona) 2) wykorzystujące nieudaną pozycję figur 3) matowe.
      Alechin był jednym z największych geniuszy kombinacji i rozpatrywanie jego partii zawierających kombinacje sprawi Wam dużo przyjemności.

Poprzednia książka Spis treści Formularz zamówienia Następna książka