Spółka Cywilna "ARDEN" Bogdan Zerek & Jolanta Jakima-Zerek
35-605 Rzeszów ul. Bławatkowa 35, tel. (017) 85-74-197, tel. kom. 663 446 166
"Jak zostać arcymistrzem" - Aleksander Kotow - wersja elektroniczna na płycie CD-ROM        pozycja niedostępna
Tłumaczył i opracował Bogdan Zerek.
Książka wydana przez S.C. "ARDEN".
 

      Pragnąc spełnić oczekiwania naszych czytelników zdecydowaliśmy się na wydanie tej książki w wersji elektronicznej. Płyta CD zawiera nową, poprawioną, wersję w formacie PDF. Jej cena wynosi 15 zł + koszty wysyłki.

      Poniżej opis książki:

      W 1998 roku przetłumaczyłem książkę "Jak zostać arcymistrzem" - A. Kotowa i wydałem ją w wydawnictwie "Piotruś s. c." Książka cieszyła się ogromną popularnością i nakład został wyczerpany w niecałe dwa lata.
      Otrzymywałem wiele telefonów i listów z prośbą o wznowienie wydania książki.
      Postanowiłem wyjść naprzeciw oczekiwaniom szachistów i robię to, ale w trochę inny sposób. Jest to wydanie w formie elektronicznej (na płycie CD-ROM). Wynika to z racji ekonomicznych - druk książki zamyka się kwotą ok. 10 000 zł a także ogromnym rozwojem techniki komputerowej. Jestem zadowolony z tego, że mogę Państwu udostępnić chociażby w tej formie tak słynną książkę. Rynek szachowy jest zalewany różnego rodzaju książkami szachowymi o wątpliwej wartości i naprawdę byłoby szkoda, gdyby młode pokolenie szachistów nie miało dostępu do tak dobrej publikacji.
      Ale wróćmy do książki.
      Została sprawdzona, poprawiona i trochę zmieniona. Usunąłem zauważone błędy, a warianty główne są przedstawione pełnym zapisem w formie słupków, co wpływa na jej przejrzystość. Zmieniłem też szatę graficzną - rozkład tekstu, na co nie miałem wpływu przy poprzednim wydaniu, a według mnie nie było ono zbyt szczęśliwe. W związku z tym znacznie zwiększyła się objętość książki (liczba stron) w porównaniu z wersją z 1998 roku.
      Książka "Jak zostać arcymistrzem" Aleksandra Kotowa została wydana w języku rosyjskim w 1985 roku (cztery lata po śmierci autora) i do tej pory nic nie straciła na swojej wartości.
      Jest to pewnego rodzaju podręcznik gry środkowej, w którym Kotow przedstawił swój pogląd na jej temat i wyjaśnił wiele problemów w niej występujących, a przede wszystkim:

 • zasady gry pozycyjnej
 • zasady tworzenia planów gry i rodzaje planów
 • analogię planów
 • kombinacyjne widzenie
 • zasady tworzenia kombinacji
 • sposoby obliczania wariantów
 • przebieg i sposób myślenia arcymistrza podczas partii szachowej
 •       Nie zapomniał także o elementach psychologii walki, które przedstawił opierając się na partiach mistrzów świata i najsłynniejszych szachistów.
        "Jak zostać arcymistrzem" zaraz po wydaniu stała się światowym bestsellerem i jest ciągle jedną z najlepszych książek o grze środkowej. Jest to poziom publikacji Marka Dworeckiego - najwyższy.
        Książka ta przeznaczona jest dla szachistów kategorii I i wyższych oraz dla wszystkich tych, którzy kochają szachy i chcą je lepiej poznać i zrozumieć - przekonać się na czym polega różnica między ich grą, a grą arcymistrzów.

  Poprzednia książka Spis treści Formularz zamówienia Następny produkt