Spółka Cywilna "ARDEN" Bogdan Zerek & Jolanta Jakima-Zerek
35-605 Rzeszów ul. Bławatkowa 35, tel. (017) 85-74-197, tel. kom. 663 446 166
"Debiuty półotwarte" - M. Szereszewski        cena 35 zł
Książka wydana przez S.C. "ARDEN".
 

Debiuty półotwarte      W "Debiutach półotwartych" Michaiła Szereszewskiego przedstawiono dwa mniej popularne, niż obrona sycylijska i obrona francuska, otwarcia - Obronę Caro-Kann i Obronę Pirca-Ufimcewa.
     W obu debiutach autor działał metodycznie i planowo. Określił zarysy występujących w nich struktur pionowych i analizował końcówki powstające na bazie tych struktur, przy czym odbywało się to w ścisłym związku debiutu z końcówką. Oczywiście, nie przedstawił wszystkich wariantów z tych otwarć, bo wtedy powstałoby monumentalne kilku tomowe dzieło. Wybrał tylko najpopularniejsze i najbardziej charakterystyczne systemy. Szereszewski zadziwia trafnością wybranych tematów i profesjonalizmem ich przedstawienia. Szachista uważnie studiujący tę książkę odczuje ogromną satysfakcję i naprawdę zacznie rozumieć rozpatrywane debiutowe warianty. Przekona się, że nauka debiutu nie polega na "bezmyślnym" pamięciowym wkuwaniu, a na rozumnym działaniu i szukaniu połączenia debiutu nie tylko z grą środkową, ale też z końcówką. Proszę zapamiętać, że tylko całościowe potraktowanie partii szachowej umożliwi szachiście prawidłowy rozwój, a co się z tym wiąże - możliwość osiągania sukcesów.
     Z wielką przyjemnością przetłumaczyłem tę książkę. Mimo, iż znałem ją już od dawna, to dopiero praca nad nią pozwoliła mi inaczej spojrzeć na trud i wysiłek, który wykonał autor pisząc to dzieło. Po prostu podziwiam Go.
     Książka "Debiuty półotwarte" przeznaczona jest dla szachistów od II kategorii, dla trenerów szachowych i wszystkich miłośników szachów poszukujących "kamienia filozoficznego" gry szachowej.

          Bogdan Zerek
     trener szachowy klasy mistrzowskiej

Poprzednia książka Spis treści Formularz zamówienia Następna książka